Par studentiem un budžetu

Augstskola ir ne tikai vieta, kur iegūt izglītību. Tā arī liek iemācīties, kā dzīvot reālajā pasaulē, kā pieaugušajam. Tas var izrādīties ļoti grūti daudziem studentiem. Pirmā lieta, kurā lielākā daļa studentu izgāžas, ir pieturēšanās pie budžeta. Tas nav viegli, bet ar nelielu praksi, Jūs varat uzzināt ieradumus, kas palīdzēs Jums daudzus gadus uz priekšu.

Pirmkārt, lai ietaupītu naudu, dzīvojiet kopmītnēs. Dzīvošana dzīvoklī var likties jautra, bet tā var kļūt ļoti dārga. Ne tikai Jūs maksājat vairāk par īri, bet Jums ir jāsedz TV, elektrības, ūdens, gāzes un citu komunālo pakalpojumu izmaksas papildus īres izmaksām; nemaz nerunājot par papildu degvielu un laiku, ko tas prasīs Jums, lai dotos uz lekcijām. Lielākā daļa studentu, kas dzīvo dzīvokļos, atzīst, ka tas ir daudz dārgāk, nekā viņi domāja un viņi arī galu galā pavadīja dzīvoklī maz laika. Dzīvošana kopmītnēs ne tikai ietaupa naudu un laiku, bet tā arī palīdz Jums uzzināt, kā dzīvot ar dažādiem cilvēkiem; prasmes, kas dos labumu Jums, ja Jūs kādreiz apprecēsieties.

Izveidojiet budžetu. Skaitļi nemelo! Pirmā kļūda, ko daudz studentu pieļauj, ir uzskats, ka 50 € nedēļā ir daudz naudas. Tiesa, tas var būt vairāk nekā Jūsu kabatas nauda vidusskolā, bet Jums ir pašam sevi jāuztur. Daudzi studenti iztiek pat ar mazāku summu. Pat ja Jūs dzīvojat kopmītnēs, Jums būs jāmaksā rēķini. Lielākā daļa cilvēku maksā sava mobilā telefona rēķinu. Jums var nākties maksāt savu auto apdrošināšanu, degvielu un remontu. Izmantojiet velosipēdu vai sabiedrisko transportu, kad vien iespējams.