Uzsākot studijas uzsāc arī budžeta plānu

Lai tiktu cauri pirmajam studiju gadam ir nepieciešams, daudz ierobežošanas, kontroles un finanšu plānošanas. Lielākā daļa studentu pārāk sapriecājas, kad tie saņem savu studiju kredītu un tie darīs to iztērēt. Pēc tam viņiem nav, no kā dzīvot, kamēr tie nesaņem nākamo iemaksu. Tātad, lai pārliecinātos, ka Jūs dzīvojat ērti visu gadu, ir svarīgi izveidot savu budžetu un pie tā pieturēties.

  • Cik daudz naudas Jums ir?

Tas ir pirmais solis, lai izveidotu budžetu. Lai uzzinātu, cik daudz Jums ir jātērē katru mēnesi, Jums ir nepieciešams saskaitīt visu naudu, ko Jūs saņemsiet tādā termiņā vai visā gadā, ja vēlaties. Jūsu budžetam ir jāiekļauj kredīta maksājumi un citi ienākumi, ko Jūs saņemat katru mēnesi.

  • Aprēķiniet iknedēļas budžetu!

Sadaliet iegūto gada ienākumu summu ar 52 (nedēļu skaitu gadā). Tas būs Jūsu iknedēļas budžetu un Jums vajadzētu to stingri ievērot.

  • Aprēķiniet iknedēļas izdevumus!

Mēģiniet padomāt par visu, ko Jūs tērējat nedēļā, tas var ietvert pārtikas iegādi, īres maksu, apģērbu, transportu un pārējos tēriņus. Pēc budžeta izveides summa, kas paliek pāri, pēc visu maksājumu veikšanas ir summa, ko Jūs varat tērēt izklaidēm.

  • Kāpēc neuzlabot savus ienākumus?

Nekoncentrējieties tikai uz izdevumu samazināšanu, bet gan apsveriet, kā uzlabot savus ienākumus. Ir daudzi veidi, kā Jūs varat to izdarīt – strādāt virsstundas, nepilna laika darbu, sarīkot pagalma izpārdošanu. Koncentrējoties uz savu ienākumu palielināšanu, tad Jūs būsiet tik aizņemti, ka Jums nebūs laika apmeklēt veikalus un tērēt savu naudu par lietām, kas nav īsti vajadzīgas.

Ja Jūs ievērosiet šo padomu, Jūsu finanšu ķibeles būs galā. Tas var likties garlaicīgi, bet cilvēki, kas rada pareizu finanšu iknedēļas vai ikmēneša plānu, daudz labāk plāno finanses ilgtermiņā.