Skolas laikam tuvojoties

Mācības pie datoraMilzu soļiem tuvojas 1. septembris – laiks, kad skolēni un studenti atgriežas skolas solos. Kāds to dara ar prieku, degot nepacietībā satikt draugus, cits ne ar tik lielu entuziasmu, apzinoties, ka mācībām būs jāvelta ļoti daudz laika, līdz ar to, mazāk brīvu brīžu atliks izklaidēm. Sākoties rudens tumšajiem vakariem, savai un bērnu drošībai jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Liela daļa bērnu savu vasaras brīvlaiku pavadījuši laukos, dažādās nometnēs, un tagad, atgriežoties pilsētās, jau paguvuši piemirst ceļu satiksmes drošības noteikumus. Turklāt, pa lauku ceļiem mašīnas brauc krietni retāk nekā lielpilsētās, tāpēc, atgriežoties pilsētā un nokļūstot intensīvā satiksmē, bērns var apmulst. Tāpēc vecāku pienākums ir atgādināt savām atvasēm ceļu šķērsošanas noteikumus, kā arī parūpēties par to, lai bērniem redzamā vietā būtu piestiprināti atstarotāji. Turklāt bērniem, kas jaunāki par 8 gadiem, ir grūti noteikt ātrumu un attālumu, tādēļ visdrošāk viņiem pārvietoties pieaugušo pavadībā.

Jārēķinās ar to, ka, sākoties septembrim, visās pilsētās palielināsies satiksmes intensitāte – vecāki uz skolu vedīs bērnus, daudzi iedzīvotāji būs atgriezušies no atvaļinājumiem un pieaugs iespēja iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. Autobraucējiem jābūt gataviem, ka priekšā braucošais šoferis var strauji bremzēt, jo sevišķi skolu tuvumā, kur bērni mēdz neuzmanīgi šķērsot ielas.

Tiem, kas atgriežas pilsētās no savām vasarnīcām, jāpievērš uzmanība drošības pasākumiem. Lai samazinātu risku kļūt par zagļu upuri, nepieciešams pārbaudīt, vai aizslēgtas durvis un logi, parūpēties par tur esošo vērtīgo mantu drošību, kā arī uzstādīt signalizāciju.