Kā sevi disciplinēt ieguldījumu veikšanai?

Ieguldījumu veikšana ir mūsu nākotnes nodrošināšanas sastāvdaļa. Tas ir solis finansiālās neatkarības virzienā. Ieguldījumi vairs nav kas tāds par ko būtu jādomā kā ko pieejamu tikai bagātiem cilvēkiem, kas to prot un var atļauties. Šodien, teju jebkurš var rast iespējas veikt kādus ieguldījumus. Tiem nav jābūt nedz lieliem nedz ļoti pārdomātiem. Mēs varam ieguldīt naudu gan dažādos biznesos gan arī pensiju fondos. Iestājoties trešajā pensiju līmenī mums ir iespēja izvēlēties cik naudu vēlamies ieguldīt un kur to vēlamies ieguldīt, tāpēc varam to ne tikai darīt, bet arī atļauties.

Lielākais šķērslis šādu ieguldījumu veikšanai ir mūsu nostāja šajā jautājumā. Lielākā daļa uzskata, ka ieguldījumi nav viņiem piemēroti un nevar to atļauties, taču sevi disciplinējot ir iespējams rast iespējas arī tad. Lai to darītu ir nepieciešams izvirzīt sev konkrētus mērķus un uz tiem virzīties. Tikai nospraužot mērķi, mēs varam cerēt to sasniegt.

Ja esam izlēmuši ko vēlamies darīt, šajā gadījumā ieguldīt naudu, mēs varam meklēt iespējas, lai to patiešām arī darītu. Mēs varam rast iespējas kā ierobežot savus izdevumus un tēriņus tā, lai varētu atļauties veikt šos ieguldījumus, atcerieties, pirmajiem ieguldījumiem nav jābūt ļoti lieliem. Šis var būt pirmais solis ceļā, kurš nodrošinās mūsu nākotni un vecumdienas. Arī ģimene ir ļoti liels motivātors, lai sāktu investēt naudu. Šādi ieguldījumi var nest peļņu ne tikai mums, bet arī nākamajām paaudzēm.

Protams, disciplinēt sevi ir nepieciešams ne tikai, lai sāktu veikt ieguldījumus, ir nepieciešama arī ļoti liela disciplīna kad jau esat to sākuši. Īpaši gadījumos kad jums ir paveicies un esat  guvis peļņu no sava pirmā ieguldījuma, ir ļoti viegli aizrauties un visu zaudēt veicot nepārdomātus un riskantus ieguldījumus. Šādās situācijās ir jāspēj apstāties un pārdomāt savas iespējas un rīcības sekas. Arī šajā brīdī ir nepieciešami mērķi, redzot savus mērķus, mēs varam skaidrāk izvērtēt riskus, kas var gadīties un no tiem izvairīties. Pats galvenais ir nezaudēt galvu, bet saglabāt vēsu prātu jebkurā situācijā.