Kā nomaksāt kredītu ar maziem ienākumiem

Nelieli ienākumi nav šķērslis kredītam gan studentiem, gan pārējiem iedzīvotājiem Latvijā. Izvēloties finansiālajām iespējām atbilstošu ikmēneša kredīta atmaksas summu, arī nelielas algas īpašnieks var atļauties plānot lielākus pirkumus.

Lai noskaidrotu, kāds ir reālais ikmēneša kredīta atmaksas apjoms, vispirms jāaprēķina, cik brīvas naudas paliek maciņā, kad apmaksāti līdzšinējie mēneša tēriņi. Iespējams, visus ierastos studiju izdevumus vairs nevarēsiet atļauties, tāpēc jāsāk ar obligāto maksājumu kopsavilkumu. Neatliekamo rēķinu vidū varētu būt maksājumi par dzīvokļa īri vai jau esošie mājokļa kredīta maksājumi, rēķini par gāzi, elektrību un ūdens patēriņu, interneta un komunikāciju pakalpojumiem (TV, telefons), izdevumi par pārtiku un transportu, bērnu pusdienām, interešu izglītību u. tmldz.. Jāņem vērā arī apdrošināšanas maksājumi un iemaksas pensiju fondos – visi regulārie tēriņi, kādus veicat jau šobrīd.

Nākamais solis ir apzināti izvēlēties svarīgākos no neobligātajiem izdevumiem. Atkarībā no Jūsu temperamenta un rakstura, tādi var būt vai nu vakariņošana ārpus mājas, vai, piemēram, avīzes abonēšana. Varbūt plānotais pirkums ir pietiekami svarīgs, lai liktu Jums atteikties no līdz šim šķietami neaizstājamām izmaksām. Lai izveidotu savu tērēšanas paradumu kopainu, ieteicams pasekot saviem izdevumiem mēneša garumā. Pierakstiet visus savus tēriņus, sākot ar kafijas tasi pēcpusdienā, beidzot ar treniņa zāles apmeklējumu. Apdomājiet, bez kā Jūs varētu iztikt, bet kas savukārt ir neatliekama vajadzība. Kad būsiet izveidojis savu finanšu apskatu, kļūs vieglāk izdarīt izvēli, kā arī plānot tādus izdevumus, kā kredīta ikmēneša atmaksas summa.

Izpratne par savām finanšu iespējām ļauj reāli pievērsties nākotnes plānošanai. Iespējams, ka jau ilgu laiku esat sapņojis par jaunas automašīnas iegādi vai sadzīves tehnikas nomaiņu, taču līdz konkrētām darbībām neesat nonācis tieši tādēļ, ka trūkusi atbilstoša plānošana savu mērķu piepildījumam. Un jāsāk tieši ar esošās situācijas apzināšanu. Pielieciet mazliet pūļu, un iznākums var pārsteigt Jūs pašu. Tiesa, būs jāpacenšas pateikt „nē” vairākām izdevumu pozīcijām, jāatsakās no iegribām un impulsīviem pirkumiem, ja sapratīsiet, ka konkrētajā mēnesī vēl nav nomaksāti visi obligātie maksājumi. Bet tas ir vienīgais ceļš uz mērķa realizāciju.

Papildus savu izdevumu kontrolei varat izmantot valsts piedāvātos iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaides var saņemt gadījumā, ja nodokļa maksātājs ir tērējis naudu attaisnotajiem izdevumiem. Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, mēs varam atgūt pārmaksāto nodokli par ārstniecības un izglītības izdevumiem. No maksimālās attaisnoto izdevumu summas 215 eiro Jūs atgūsiet 23 %. Arī par bērna interešu izglītībai tērēto naudu (maksimālais apmērs 215 eiro) Jūs varat atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli 23 % apmērā.

Labs iemesls izdevumu samazināšanai ir tieši ātrais kredīts bez maksas. Ja ikdienišķā situācijā Jūs, iespējams, nesaņemtos atteikties, piemēram, no smēķēšanas vai cita ieraduma, kredīta atmaksa varbūt pamudinās Jūs pārskatīt savus paradumus.