Kā atrast sev piemērotāko pensiju plānu

Pensija ir tas tāds, par ko daudzi nemaz neaizdomājas, bet noteikti vajadzētu, jo studijas beigsies, darba gadi tāpat. Vecumdienas pienāks un tad nāksies samierināties ar to, ko valsts mums dos, bet tas var būt par maz. Tieši tāpēc, jau laicīgi ir jāsāk domāt par pensiju.

Mūsdienās ir dažādas iespējas kā pelnīt pensiju un nodokļu maksāšana ir tikai viens veids. Mums ir pieejami dažādi pensiju plāni, kas piedāvā dažādas iespējas. Pirmais pensiju plāns ir obligātais, tāpēc to mēs īpaši nevaram ietekmēt, bet pārējie jau piedāvā izvēles iespējas.

Otrais pensiju plāns ir vienkāršs un saprotams. Mums nekas nav papildus jādara, tikai jāmaksā nodokļi un mēs krājam pensiju. Bet, ja vēlaties ko nopietnāku, ar reālām iespējām nopelnīt, tad ir jāapskata trešais pensiju plāns. Šeit varat iemaksāt vairāk, ja nesanāk tad mazāk, varat arī kontrolēt to, kur šī nauda tiks ieguldīta.

Būtībā, izvēloties pensiju plānu jums ir jāizvēlas cik daudz vēlaties iesaistīties un vai vēlaties riskēt, lai nopelnītu vairāk.  Mēs varam riskēt un cerēt uz maksimālo peļņu, vai paļauties uz drošo nedarot neko vairāk, kā absolūti nepieciešams, varam arī darīt maz, bet tāpat iet uz lielāko iespējamo labumu. Iespēju ir daudz, katram atliek tikai izlemt cik un kā vēlamies darīt un saņemt. Tad atliek tikai rīkoties.